Приказ на пријави од Feb 16, 2014 до Oct 29, 2019 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
26-30 of 605 Статистика

Верувавте дека правда и слобода ќе ви донесат муртински опиноци и педери 0 Верифицирано

09:52 Aug 24, 2019

На ден 24.08.2019-та година, во 09:52 часот, регистрирано е говор на омраза поради политичка припадност/различна сексуална ориентација и родов... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Кај сте виделе педер либерал да има какви било морални вредности 0 Верифицирано

13:45 Aug 20, 2019

На ден 20.08.2019-та година, во 13:45 часот е нотиран говор на омраза поради различна сексуална ориентација и родов идентитет, објавено како... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Живи педери има да јадеме кога ќе дојдеме на власт 0 Верифицирано

23:50 Aug 13, 2019

На ден 13.08.2019-та година, во 23:50 часот е нотиран говор на омраза поради различна сексуална ориентација и родов идентитет, објавено од твитер... Повеќе информации » « помалку

Скопје

За жал, не е еден, врие педери 0 Верифицирано

11:35 Aug 13, 2019

На ден 13.08.2019-та година, во 11:35 часот, регистриран е говор на омраза поради различна сексуална ориентација и родов идентитет, објавен... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Ја посравте Македонија – педери, лезбејки, клептомани и предавници 0 Верифицирано

15:54 Aug 10, 2019

На ден 10.08.2019-та година, во 15:54 часот е нотиран говор на омраза поради различна сексуална ориентација и родов идентитет/политичка припадност,... Повеќе информации » « помалку

Скопје

26-30 of 605 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
605 0.29 91.74%