Приказ на пријави од May 05, 2013 до Jan 18, 2021 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
21-25 of 1392 Статистика

Како што гласаат шиптарите од Швицарска и Џерманија кога треба 0 Верифицирано

18:01 Dec 19, 2020

На ден 19.12.2020-та година, во 18:01 часот е забележан говор на омраза поради етничка припадност, објавен од твитер профилот @Moon Pearl. Во... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Финансираат излог на курви кај Универзална 0 Верифицирано

03:13 Dec 19, 2020

На ден 19.12.2020-та година, во 03:13 часот, нотиран е говор на омраза поради пол и род, објавен од твитер профилот @DomakjinChoek. Во твитот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Што мислевте вие – корона педери не фаќа 0 Верифицирано

18:07 Dec 18, 2020

На ден 18.12.2020-та година, во 18:07 часот, регистриран е говор на омраза поради сексуална ориентација и родов идентитет/политичка припадност,... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Мрш, само мртви ќе учиме шиптарски 0 Верифицирано

10:59 Dec 18, 2020

На ден 18.12.2020-та година во 10:59 часот, на твитер профилот @MakededON2021 е забележан говор на омраза поради етничка припадност. Во твитот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Педерите и лезбејките имаат повеќе права од Македонецот 0 Верифицирано

18:41 Dec 17, 2020

На ден 17.12.2020-та година, во 18:41 часот, регистриран е говор на омраза поради сексуална ориентација и родов идентитет, објавен од твитер... Повеќе информации » « помалку

Скопје

21-25 of 1392 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1392 0.49 95.47%