Приказ на пријави од May 05, 2013 до Jan 18, 2021 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
16-20 of 1392 Статистика

За педери и лудаци од СДС гласаат само педери и лудаци 0 Верифицирано

18:41 Dec 23, 2020

На ден 23.12.2020-та година, во 18:41 часот, регистриран е говор на омраза поради сексуална ориентација и родов идентитет/политичка припадност,... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Северен кепец ќе создава заедничко опшество за шиптари и македонци 0 Верифицирано

17:32 Dec 23, 2020

Нотиран е говор на омраза на социјалната мрежа @Twitter, од страна на твитер профилот Izgleda ke vrne (@izgledakevrne), кој во свој твит споделил... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Како можел да ја силува ако му била жена? 0 Верифицирано

14:48 Dec 23, 2020

Нотиран е говор на омраза на социјалната мрежа @Facebook, поконкретно на офцијалната фејсбук страна на интернет порталот а1.он. Веста е поврзана... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Се понашам педерски да ми се залепат педерите и после да ги искршам од ќотек 0 Верифицирано

15:33 Dec 21, 2020

На ден 21.12.2020-та година, во 15:33 часот е забележан говор на омраза поради сексуална ориентација и родов идентитет, објавен од твитер профилот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Коментар до Заев: мамицата твоја, бегаш од нашите во странство, а шиптарите ги посетуваш 0 Верифицирано

18:30 Dec 19, 2020

На ден 19.12.2020-та година, во 18:30 часот е нотиран говор на омраза поради политичка припадност/етничка припадност, објавен како коментар... Повеќе информации » « помалку

Скопје

16-20 of 1392 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1392 0.49 95.47%