Приказ на пријави од May 05, 2013 до Jan 18, 2021 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
11-15 of 1392 Статистика

Се збореше дека пички и педери се шарените – истите ја бутнаа владата 0 Верифицирано

21:21 Dec 25, 2020

На ден 25.12.2020-та година, во 21:21 часот, регистриран е говор на омраза поради сексуална ориентација и родов идентитет, објавен од твитер... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Свесно на Собранискиот канал се мешаат македонски и шиптарски да не се следи дебата 0 Верифицирано

21:08 Dec 25, 2020

На ден 25.12.2020-та година во 21:08 часот, од твитер профилот @izgledakevrne е забележан говор на омраза поради етничка припадност. Во твитот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Заев не е педер ама ги поддржува педерите 0 Верифицирано

10:01 Dec 25, 2020

На ден 25.12.2020-та година, во 10:01 часот е нотиран говор на омраза поради сексуална ориентација и родов идентитет, објавен како коментар... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Северџанско предавничко копиле да цкрне 0 Верифицирано

09:18 Dec 25, 2020

Нотиран е говор на омраза на социјалната мрежа @Twitter, од страна на твитер профилот Jordan Gruev (@MAKEDONIKA1), кој споделувајќи вест од... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Говор на омраза на етничка основа 0 Верифицирано

23:41 Dec 24, 2020

Порталот 365.com.mk овјавил вест со наслов „СЕЛА И ГАШИ НЕЗАДОВОЛНИ ОД ТОА АЛБАНСКИОТ ЈАЗИК ДА Е ЗИБОРЕН ПРЕДМЕТ. ‘’АКО АЛБАНСКИОТ... Повеќе информации » « помалку

Скопје

11-15 of 1392 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1392 0.49 95.47%