Приказ на пријави од May 05, 2013 до Jan 18, 2021 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
6-10 of 1392 Статистика

Само за педери и лезбејки е ОК да се зборува 0 Неверифицирани

20:43 Jan 12, 2021

Нотиран е говор на омраза на социјлната мрежа @Twitter, од страна на твитер профилот Шефот (@The_Chief86). Во својот твит ја коментира изјавата... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Шиптарите се гомно од народ 0 Неверифицирани

13:52 Jan 12, 2021

На ден 12.01.2021-та година, во 13:52 часот е забележан говор на омраза поради етничка припадност, објавен како коментар од твитер профилот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

На шиптарите косовари трапот им легна ко шамар на будали 0 Верифицирано

01:05 Dec 28, 2020

На ден 28.12.2020-та година, во 01:05 часот е нотиран говор на омраза поради етничка припадност, напишан од твитер профилот @MrDis1ck. Во твитот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Со задоводлство се сеќавам кога шиптарите копаа канали и садеа бостан 0 Верифицирано

14:21 Dec 26, 2020

На ден 26.11.2020-та година во 14:21 часот, од твитер профилот @andyouareidiot е забележан коментар со говор на омраза поради етничка припадност.... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Шиптарите во Струга успеале и зградата на Водовод да ја продадат на инвеститор 0 Верифицирано

10:40 Dec 26, 2020

На ден 26.12.2020-та година, во 10:40 часот е нотиран говор на омраза поради етничка припадност, објавен од твитер профилот @Igor_rujo. Во твитот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

6-10 of 1392 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1392 0.49 95.47%