Приказ на пријави од Feb 16, 2014 до Oct 29, 2019 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
586-590 of 605 Статистика

Транспарент на натпревар во Битола 0 Верифицирано

13:52 Apr 12, 2014

На натпреварот Пелистер – Металург, навивачите на Пелистер прикажаа транспарент кој содржи говор на омраза врз основа на сексуална ориентација,... Повеќе информации » « помалку

Bitola, Macedonia (FYROM)

Плакат на Стево Пендаровски 0 Неверифицирани

10:55 Apr 10, 2014

На плакат на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски во Тетово е напишан текст на албански јазик со кој се повикуваат албанците од Тетово... Повеќе информации » « помалку

Фејсбук

Говор на омраза во дебатна емисија 0 Неверифицирани

12:00 Apr 09, 2014

Објава на водителот Миленко Неделковски на Фејсбук во која ја коментира емисијата „24 студио“ на телевизијата 24 Вести, на која... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Говор на омраза кон албанци 0 Верифицирано

18:00 Apr 05, 2014

Настанот се случи пред и за време на натпреварот помеѓу Куманово и МЗТ Скопје. Навивачите викаа „Смрт за шиптари“. Повеќе информации » « помалку

Куманово

Омраза и навреди во Струга 0 Верифицирано

13:37 Apr 03, 2014

На социјалната мрежа Facebook, на групата „150 000 Потписи за Струга и Кичево“ забележан е говор на омраза во коментарите на објавата... Повеќе информации » « помалку

Struga, Macedonia (FYROM)

586-590 of 605 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
605 0.29 91.74%