Приказ на пријави од Feb 16, 2014 до Nov 18, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1-5 of 365 Статистика

Говор на омраза поради политичка припадност 0 Верифицирано

13:47 Nov 18, 2018

На ден 07.05.2018 година Јанко Бачев објавува вест од Македонија#Блокира на неговиот фејсбук профил која гласи: '' Мукоски ќе им понуди... Повеќе информации » « помалку

Скопје

“...каков измамник,шпиун и предавник е Сашо Василевски..” - Говор на омраза на Фејсбук објава на Јанко Бачев и коментари со говор на омраза поради политичка припадност 0 Верифицирано

10:47 Nov 18, 2018

На ден 18.11.2018 (Недела) пронајдена е објава на Фејсбук профилот на Јанко Бачев каде што се забележува говор на омраза поради политичка припадност.... Повеќе информации » « помалку

Скопје

„НЕ за протест на педерите“ 0 Верифицирано

06:53 Nov 18, 2018

На ден 18.11.2018-та година, во 06:53 минути, е регистриран говор на омраза поради различна сексуална ориентација и родов идентитет на твитер... Повеќе информации » « помалку

Скопје

„ВМРО ДПМНЕ - ПЕДЕРИ“ 0 Неверифицирани

02:17 Nov 18, 2018

На ден 18.11.2018-та година, во 02:17 минути, е регистриран говор на омраза поради различна политичка припадност/различна сексуална ориентација... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Вековно предавство- Фејсбук статус на Филип Т. Петровски и коментари со говор на омраза 0 Верифицирано

13:30 Nov 16, 2018

На ден 16.11.2018 (петок) Филип Т. Петровски на својот Фејсбук орифил објави статус кој гласи: "Бети си згрешича ао извинувањето. Наместо... Повеќе информации » « помалку

Скопје

1-5 of 365 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
365 0.21 87.4%