Showing Reports From Feb 16, 2014 to Nov 18, 2018 Change Date Range

Or choose your own date range:

From: To: Go
1-5 of 365 Reports

Говор на омраза поради политичка припадност 0 Verified

13:47 Nov 18, 2018

На ден 07.05.2018 година Јанко Бачев објавува вест од Македонија#Блокира на неговиот фејсбук профил која гласи: '' Мукоски ќе им понуди... More Information » « Less Information

Скопје

“...каков измамник,шпиун и предавник е Сашо Василевски..” - Говор на омраза на Фејсбук објава на Јанко Бачев и коментари со говор на омраза поради политичка припадност 0 Verified

10:47 Nov 18, 2018

На ден 18.11.2018 (Недела) пронајдена е објава на Фејсбук профилот на Јанко Бачев каде што се забележува говор на омраза поради политичка припадност.... More Information » « Less Information

Скопје

„НЕ за протест на педерите“ 0 Verified

06:53 Nov 18, 2018

На ден 18.11.2018-та година, во 06:53 минути, е регистриран говор на омраза поради различна сексуална ориентација и родов идентитет на твитер... More Information » « Less Information

Скопје

„ВМРО ДПМНЕ - ПЕДЕРИ“ 0 Unverified

02:17 Nov 18, 2018

На ден 18.11.2018-та година, во 02:17 минути, е регистриран говор на омраза поради различна политичка припадност/различна сексуална ориентација... More Information » « Less Information

Скопје

Вековно предавство- Фејсбук статус на Филип Т. Петровски и коментари со говор на омраза 0 Verified

13:30 Nov 16, 2018

На ден 16.11.2018 (петок) Филип Т. Петровски на својот Фејсбук орифил објави статус кој гласи: "Бети си згрешича ао извинувањето. Наместо... More Information » « Less Information

Скопје

1-5 of 365 Reports

Filter Reports By

Clear Category

Clear Location

Clear Type

Clear Media

Filter reports that contain…

Clear Verification

Clear Custom Fields

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Total Reports Avg Reports Per Day % Verified
365 0.21 87.4%