Showing Reports From Feb 16, 2014 to Mar 16, 2018 Change Date Range

Or choose your own date range:

From: To: Go
1-5 of 321 Reports

Говор на омраза на етничка припадност 0 Verified

13:09 Mar 16, 2018

По донесувањето на Законот за употреба на јазиците говор на омраза во вид на градити испишани на Институтот за духовно и културно наследство... More Information » « Less Information

Skopje, Macedonia (FYROM)

Prijava za govor na omraza 0 Unverified

13:18 Feb 22, 2018

Poslednite denovi, vo edna TV Emisia ( bese TV Alfa ako ne gresam), g-din Stefan Vllahov Micev upotrebuvase govor na omraza vrz etnicka baza... More Information » « Less Information

Скопје

Негирање на идентитет 0 Verified

00:00 Feb 16, 2018

На ФБ профилот на поранешниот Пратеник, Зекерија Ибрахими, поддржувач на неговата политичка партија, нас Бошњаците не нарече Срби, а нашиот... More Information » « Less Information

Facebook

Кукасти крстови на споменик во Прилеп 0 Verified

13:03 Feb 05, 2018

Во текот на ноќта помеѓу 17 и 18 јануари 2018 година непознати сторители нацртале кукести крстови на споменикот на Крале Марко во центарот на... More Information » « Less Information

Прилеп

Говор на омраза врз етничка припадност 0 Verified

10:31 Feb 02, 2018

Во емисијата на Миленко Неделковски, „Лејт најт шоу“ која се емитува на Канал 5, гостинката во емисијата, Мирка Велиновска употребува... More Information » « Less Information

Скопје

1-5 of 321 Reports

Filter Reports By

Clear Category

Clear Location

Clear Type

Clear Media

Filter reports that contain…

Clear Verification

Clear Custom Fields

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Total Reports Avg Reports Per Day % Verified
321 0.22 90.34%