Showing Reports From Feb 16, 2014 to Sep 11, 2018 Change Date Range

Or choose your own date range:

From: To: Go
1-5 of 336 Reports

Видео на Миленко Неделковски на фејсбук 0 Verified

13:50 Sep 11, 2018

На 11.09.2018 година,во време пред престојниот референдум на 30.09., новинарот Миленко Неделковски на својaта страна на фејсбук објави едно... More Information » « Less Information

Скопје

Говор на омраза на форум 0 Unverified

13:18 Aug 18, 2018

Ширење говор на омраза на Кајгана форумот, цитат од пораката: „На секоја зделка без тендер да убивавме по еден комуњар државава ќе останеше... More Information » « Less Information

Кајгана форум

Моден Раздор 0 Unverified

05:22 Aug 08, 2018

Почитувани, Поради личен револт а воедно повреда на законите на Република Македонија, соогласно законот за кривични постапки во Република... More Information » « Less Information

Струмица

Povreda na cuvstvo na pripadnost 0 Unverified

12:04 Aug 06, 2018

Ovoj covek Kanzurov veke podolgo vreme go navreduva moeto cuvstvo zatoa sto se cuvstvuvam kako Makedonec.Koj mu dava pravo da siri nebulozi... More Information » « Less Information

Skopje, Macedonia (FYROM)

навреди на фејсбук 0 Unverified

13:07 Aug 04, 2018

Сметам дека преку лажен профил ова лице шири говор на омраза на објавата на ONION.mk пред 23 часа · „Талат Џафери одби да се поклони... More Information » « Less Information

Skopje, Macedonia (FYROM)

1-5 of 336 Reports

Filter Reports By

Clear Category

Clear Location

Clear Type

Clear Media

Filter reports that contain…

Clear Verification

Clear Custom Fields

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Total Reports Avg Reports Per Day % Verified
336 0.2 88.69%