Showing Reports From Feb 16, 2014 to Aug 08, 2018 Change Date Range

Or choose your own date range:

From: To: Go
1-5 of 334 Reports

Моден Раздор 0 Unverified

05:22 Aug 08, 2018

Почитувани, Поради личен револт а воедно повреда на законите на Република Македонија, соогласно законот за кривични постапки во Република... More Information » « Less Information

Струмица

Povreda na cuvstvo na pripadnost 0 Unverified

12:04 Aug 06, 2018

Ovoj covek Kanzurov veke podolgo vreme go navreduva moeto cuvstvo zatoa sto se cuvstvuvam kako Makedonec.Koj mu dava pravo da siri nebulozi... More Information » « Less Information

Skopje, Macedonia (FYROM)

навреди на фејсбук 0 Unverified

13:07 Aug 04, 2018

Сметам дека преку лажен профил ова лице шири говор на омраза на објавата на ONION.mk пред 23 часа · „Талат Џафери одби да се поклони... More Information » « Less Information

Skopje, Macedonia (FYROM)

Говор на омраза врз сексуална ориентација 0 Verified

13:33 Jul 30, 2018

Слика со една реченица објавена на веб порталот Мактел, на објавената слика стои текстот: И ПОСЛЕ ЗОШТО ИМАЛО СЕ ПОВЕЌЕ ПЕДЕРИ, ПА КАКО БЕ ДА... More Information » « Less Information

Скопје

Говор на омраза 0 Unverified

23:26 Jul 25, 2018

Објавена фотографија на фејсбук профил со која се изразува задоволство за пожарите кои ја зафатија Грција More Information » « Less Information

Фејсбук

1-5 of 334 Reports

Filter Reports By

Clear Category

Clear Location

Clear Type

Clear Media

Filter reports that contain…

Clear Verification

Clear Custom Fields

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Total Reports Avg Reports Per Day % Verified
334 0.2 88.92%