Showing Reports From Feb 16, 2014 to Jan 02, 2019 Change Date Range

Or choose your own date range:

From: To: Go
16-20 of 396 Reports

“У печка на 1000 степени”- Говор на омраза за ЛГБТ заедницата,говор на омраза поради сексуална ориентација и родов идентитет. 0 Verified

01:38 Dec 04, 2018

На ден 04.12.2018 (вторник) на Фејсбук страната “Заокружи 20” во видеа објавени во кампањата #несудикојкогољуби за поддршка на ЛГБТ... More Information » « Less Information

Скопје

Говор на омраза поради етничка припадност 0 Verified

13:09 Dec 02, 2018

На ден 01.12.(Сабота)2018 година GRID.mk на нивниот фејсбук профил објавуваат вест '' Маригона Марку назначена за вршител на должноста... More Information » « Less Information

Скопје

“...Уште малку ќе дојде шиптарчето да те силува..”- Говор на омраза поради етничка припадност 0 Verified

13:12 Dec 01, 2018

На ден 01.12.2018 (сабота) на Фејсбук страната на веб порталот Grid.mk објавена е статија со наслов “БОЈКОТ НА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ:... More Information » « Less Information

Скопје

'' Реформираниот комуњар '' 0 Verified

22:36 Nov 28, 2018

На ден 21.05 (Среда) 2018 година,лицето Владимир Тодоровски објавува линк на профилот на Миленко Неделковски. Линкот е од PULS24.MK SPORT Веста... More Information » « Less Information

Скопје

16-20 of 396 Reports

Filter Reports By

Clear Category

Clear Location

Clear Type

Clear Media

Filter reports that contain…

Clear Verification

Clear Custom Fields

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Total Reports Avg Reports Per Day % Verified
396 0.22 88.13%