Showing Reports From Feb 16, 2014 to Mar 18, 2019 Change Date Range

Or choose your own date range:

From: To: Go
6-10 of 444 Reports

Новиот закон: Педери и лезбејки прават оргии и ќе одлучат да посвојуваат деца 0 Verified

09:34 Mar 01, 2019

На ден 01.03.2019-та, во 09:34 часот, регистрирано е говор на омраза поради различна сексуална ориентација и родов идентитет, објавено од твитер... More Information » « Less Information

Скопје

Проклети да сте педери – го уништивте семејството од корен 0 Verified

08:57 Mar 01, 2019

На ден 01.03.2019-та година, во 08:57 часот, на твитер профилот на @box_kiki е регистриран говор на омраза поради различна сексуална ориентација... More Information » « Less Information

Скопје

Се собрале педери и лезбејки и урлаат за еднаквост 0 Verified

10:35 Feb 28, 2019

На ден 28.02.2019-та година, во 10:35 часот, на твитер профилот на @Toto29929600, авторот упатува хомофобична порака предизвикана од лажната... More Information » « Less Information

Скопје

Говор на омраза поради етничка припадност 0 Verified

11:18 Feb 26, 2019

На ден 26.02 (Вторник) 2019 година, порталот GRID.mk на фејсбук ја објавуваат следнава вест : '' Муслиу : Не ме чуди Груевски да стои... More Information » « Less Information

Скопје

6-10 of 444 Reports

Filter Reports By

Clear Category

Clear Location

Clear Type

Clear Media

Filter reports that contain…

Clear Verification

Clear Custom Fields

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Total Reports Avg Reports Per Day % Verified
444 0.24 89.41%