Showing Reports From May 05, 2013 to Aug 30, 2021 Change Date Range

Or choose your own date range:

From: To: Go
26-30 of 1721 Reports

Говор на омраза на твитер по објава од профилот на Претседателот на РСМ. 0 Verified

17:44 Jun 26, 2021

Говор на омраза на твитер по објава од профилот на Претседателот на РСМ, насочен кон припадниците на геј популацијата. More Information » « Less Information

Скопје

Колумна со говор на омраза 0 Verified

15:26 Jun 26, 2021

На 26.6.2021 година, Елизабета Најдоска Величкова напишала текст со наслов “Простете геј другари, не е до хормоните, до логиката е!“,... More Information » « Less Information

Прилеп

Говор на омраза на твитер по објава од профилот на Претседателот на РСМ, Стево Пендаровски. 0 Verified

15:13 Jun 26, 2021

Говор на омраза на твитер по објава од профилот на Претседателот на РСМ, Стево Пендаровски, насочен кон припадниците на геј популацијата. More Information » « Less Information

Скопје

Говор на омраза на објава за Парадата 0 Verified

14:54 Jun 26, 2021

Слобоен Печат на својата фејсбук страница во живо постави линк од Прадата на гордоста. На објавата која има 7900 прегледи има 1800 коментари,... More Information » « Less Information

Скопје

26-30 of 1721 Reports

Filter Reports By

Clear Category

Clear Location

Clear Type

Clear Media

Filter reports that contain…

Clear Verification

Clear Custom Fields

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Total Reports Avg Reports Per Day % Verified
1721 0.56 96.34%