Showing Reports From May 05, 2013 to Aug 30, 2021 Change Date Range

Or choose your own date range:

From: To: Go
1686-1690 of 1721 Reports

Говор на омраза кон лицата со нехетеросексуална ориентација 0 Verified

13:21 May 19, 2014

На веб порталот Побарај мк е ставен оглас со наслов Придружете се да ги уништиме педерите, со кој јасно се повикува на омраза кон лицата со... More Information » « Less Information

Скопје

Лавина од коментари врз основа на сексуална ориентација 0 Verified

10:33 May 19, 2014

На Фејсбук страната на Миленко Неделковски се појави објава во која Неделковски вербално напаѓа неколку јавни личности, реферирајќи на објавите... More Information » « Less Information

Фејсбук

Миленко најавува вербални напади на ТВ 0 Verified

14:43 May 15, 2014

Миленко Неделковски на својата Фејсбук страница го најави своето гостување во емисијата Јади Бурек, при што на вулгарен начин истакна дека вербално... More Information » « Less Information

Фејсбук

Говор на омраза 0 Verified

12:14 May 15, 2014

Како што предходно наведов , оваа недела забележав говор на омраза на два графити низ градот.Поконкретно на едниот од нив беа прикажани два... More Information » « Less Information

Охрид

1686-1690 of 1721 Reports

Filter Reports By

Clear Category

Clear Location

Clear Type

Clear Media

Filter reports that contain…

Clear Verification

Clear Custom Fields

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Total Reports Avg Reports Per Day % Verified
1721 0.56 96.34%