Showing Reports From May 05, 2013 to May 27, 2020 Change Date Range

Or choose your own date range:

From: To: Go
1-5 of 846 Reports

Племето северџанско да се испрати во непознат правец 0 Verified

20:15 May 27, 2020

Твитер профилот PERO ZUMBUL (@PeroZumbul) на својот твитер профил твитнал: „Треба да има брзи избори тогаш кога ќе каже заев.Племето северЏганско... More Information » « Less Information

Скопје

Расистички пост 0 Verified

15:09 May 26, 2020

Постот на фб страницата ,,Билјана 2002" ШипШоп карактеризира со расизам, ширење говор на омраза, исмејување на лица кои се социјално загрозени,... More Information » « Less Information

Скопје

Цигански педер 0 Unverified

23:05 May 25, 2020

На социјалната мрежа тик ток се лоцирани коментари со говор на омраза поради етничка и сексуална ориентација. More Information » « Less Information

Скопје

Неколку шиптари и неколку предавнички изроди 0 Verified

22:59 May 25, 2020

На фб профил Налет да се сторите поради лидерската средба кај преседателот Стево Пендаросвски е лоцирано коментари со говор на омраза поради... More Information » « Less Information

Скопје

Овој бил педер затоа е сдсм 0 Verified

22:47 May 25, 2020

На фб е објавено статусот на Воислав Поповски во врска со комитите кои се собраа пред Гоце Делцев и скандираа и недавајки простор политичарите... More Information » « Less Information

Скопје

1-5 of 846 Reports

Filter Reports By

Clear Category

Clear Location

Clear Type

Clear Media

Filter reports that contain…

Clear Verification

Clear Custom Fields

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Total Reports Avg Reports Per Day % Verified
846 0.33 93.62%