Приказ на пријави од May 05, 2013 до Jul 16, 2021 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
21-25 of 589 Статистика

Говор на омраза по повод Геј Парадите ширум светот 0 Верифицирано

12:44 Jun 25, 2021

На фан страната на порталот Поглед.мк беше споделена вест во врска со геј парадата што ќе се одрже викендот во Скопје. Следат навредливи коментар... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Говор на омраза по повод Геј Парадите ширум светот 0 Верифицирано

12:44 Jun 25, 2021

На фан страната на порталот Поглед.мк беше споделена вест во врска со геј парадата што ќе се одрже викендот во Скопје. Следат навредливи коментар... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Изјава со говор на омраза на твитер кон геј популацијата, генерално. 0 Верифицирано

11:59 Jun 25, 2021

Изјава со говор на омраза на твитер кон геј популацијата, генерално. Говорот е изразен преку изразот „педери“. Повеќе информации » « помалку

Штип

Објава на твитер во однос на законот со кој се забранува промовирање на хомосексуалноста кај малолетници, во Унгарија. 0 Верифицирано

11:51 Jun 25, 2021

Објава на твитер во однос на законот со кој се забранува промовирање на хомосексуалноста кај малолетници, во Унгарија, каде се забележува говор... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Хомофобичен говор и говор на омраза 0 Верифицирано

11:35 Jun 25, 2021

На 23.06.2021 година, на официјалниот инстаграм профилот на @skopjepride под објавата за настап на евровизискиот претставник Васил Гавранлиев... Повеќе информации » « помалку

Скопје

21-25 of 589 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1689 0.56 96.27%