Приказ на пријави од May 05, 2013 до Jul 16, 2021 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
16-20 of 589 Статистика

Говор на омраза насочен кон припадниците на геј заедницата и нивната интимност. 0 Верифицирано

08:08 Jun 26, 2021

Говор на омраза насочен кон припадниците на геј заедницата и нивната интимност, нарекувајќи ги педери. Повеќе информации » « помалку

Скопје

Говор на омраза кон смислата за креирање на „Парада на гордоста“. 0 Верифицирано

23:25 Jun 25, 2021

Говор на омраза кон смислата за креирање на „Парада на гордоста“, нарекувајќи ја педерска гордост. Повеќе информации » « помалку

Скопје

Говор на омраза по повод геј парадите ширум светот 0 Верифицирано

12:58 Jun 25, 2021

На фб страната на Поглед.мк е регистриран говор на омраза по повод геј парадите ширум светот. Повеќе информации » « помалку

Скопје

Говор на омраза по повод Геј Парадите ширум светот 0 Верифицирано

12:44 Jun 25, 2021

На фан страната на порталот Поглед.мк беше споделена вест во врска со геј парадата што ќе се одрже викендот во Скопје. Следат навредливи коментар... Повеќе информации » « помалку

Скопје

16-20 of 589 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1689 0.56 96.27%