Приказ на пријави од May 05, 2013 до Jul 16, 2021 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
11-15 of 589 Статистика

Говор на омраза на твитер по објава од профилот на Претседателот на РСМ, Стево Пендаровски. 0 Верифицирано

15:13 Jun 26, 2021

Говор на омраза на твитер по објава од профилот на Претседателот на РСМ, Стево Пендаровски, насочен кон припадниците на геј популацијата. Повеќе информации » « помалку

Скопје

Говор на омраза на твитер во однос на победниците на Евровизија. 0 Верифицирано

13:42 Jun 26, 2021

Говор на омраза на твитер во однос на победниците на Евровизија, нарекувајќки ги „педери“ и „лезбејки“ Повеќе информации » « помалку

Штип

Коментар со говор на омраза под објава за подршка на „Скопје Прајд“. 0 Верифицирано

11:02 Jun 26, 2021

Коментар со говор на омраза под објава за подршка на „Скопје Прајд“, насочен кон геј популацијата. Повеќе информации » « помалку

Скопје

Твитер изјава со говор на омраза кон геј заедницата. 0 Верифицирано

10:28 Jun 26, 2021

Твитер изјава со говор на омраза кон геј заедницата, каде се наречени педери. Повеќе информации » « помалку

Скопје

Говор на омраза на твитер кон присутните на Парадата на гордоста во Скопје. 0 Верифицирано

08:43 Jun 26, 2021

Говор на омраза на твитер кон присутните на Парадата на гордоста во Скопје, нарекувајќи ги педери. Повеќе информации » « помалку

Скопје

11-15 of 589 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1689 0.56 96.27%