Приказ на пријави од May 05, 2013 до Jul 16, 2021 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
6-10 of 589 Статистика

Говор на омраза на твитер кон физичкиот изглед на геј популацијата. 0 Верифицирано

20:47 Jul 03, 2021

Говор на омраза на твитер кон физичкиот изглед на геј популацијата, нарекувајќи ги „дебели педери“ Повеќе информации » « помалку

Скопје

Говор на омраза на твитер во однос на Приштина Прајд 2021. 0 Верифицирано

02:10 Jul 03, 2021

Говор на омраза на твитер во однос на Приштина Прајд 2021, каде се забележуваат термините шиптари и педери. Повеќе информации » « помалку

Скопје

Коментари со говор на омраза предизвикани од објава на веб – порталот „А1on.mk“ - Штип 0 Верифицирано

17:17 Jun 27, 2021

На фејсбук профилот на веб-порталот „A1on.mk“, е објавена вест во која се зборува за физичко насилство од страна на полицијата во... Повеќе информации » « помалку

Штип

Говор на омраза на твитер по објава од профилот на Претседателот на РСМ. 0 Верифицирано

17:44 Jun 26, 2021

Говор на омраза на твитер по објава од профилот на Претседателот на РСМ, насочен кон припадниците на геј популацијата. Повеќе информации » « помалку

Скопје

6-10 of 589 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1689 0.56 96.27%