Приказ на пријави од May 05, 2013 до Jul 16, 2021 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
546-550 of 589 Статистика

говор на омраза врз сексуална ориентација 0 Верифицирано

13:39 Apr 23, 2016

Ovaa vest potiknuva homofobija i govor na omrazi, posle objavuvanje na vesta imase spodeluvanje na fb i statusi kade sto prepoznav govor na... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Текст на Миленко Неделковски 0 Верифицирано

13:13 Jul 18, 2015

"Ацо Кабранов двоцевката (мислам во буквален смисол на зборот) извикува: “Правда да, но од кој и од кого…“? Еејјјјј... Повеќе информации » « помалку

Skopje, Macedonia (FYROM)

Фотографија - коментар на фб 0 Верифицирано

13:18 Jun 23, 2015

Фотографија во коментари на фејсбук фан страницата на Миленко Неделковски со навредлива содржина за новинарот и активист Огнен Јанески. https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xft1/v/l/t1.0-9/10277224_1456657244634711_1179186379231034372_n.jpg?oh=86f18d09aeaf4878ea2ef66558cbdfba&oe=5626932B Повеќе информации » « помалку

Skopje, Macedonia (FYROM)

546-550 of 589 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1689 0.56 96.27%