Приказ на пријави од May 05, 2013 до Jul 16, 2021 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
541-545 of 589 Статистика

Говор на омраза поради сексуална ориентација 0 Верифицирано

01:54 Jun 13, 2016

Изразување говор на омраза поради сексуалната ориентација посакувајќи повеќе луѓе кои имаат различна сексуална ориентација да умрат притоа користејќи... Повеќе информации » « помалку

Скопје

"ПЕДЕРИТЕ ЌЕ ГО НАПАЃААТ ОХРИД ВО ОКТОМВРИ" 0 Верифицирано

10:21 Jun 09, 2016

Текстот изобилува со говор на омраза врз неколку основи, особено врз основа на сексуална ориентација. Повеќе информации » « помалку

Скопје

"ШАРЕНАТА ПЕДЕР РЕВОЛУЦИЈА"-Говор на омраза поради сексуална ориентација и родов идентитет 0 Верифицирано

13:47 Jun 08, 2016

На ден 07.12.2018 (петок) на веб порталот на медиумот Инфо Макс(Infomax.mk),воочена е статија со наслов:“ШАРЕНАТА ”ПЕДЕР”... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Говор на омраза против активисти 0 Верифицирано

16:00 May 10, 2016

Организиран напад и говор на омраза кон активисти или учесници во формални и неформални иницијативи против моменталната извршна власт и политичка... Повеќе информации » « помалку

Skopje, Macedonia (FYROM)

541-545 of 589 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1689 0.56 96.27%