Приказ на пријави од Feb 16, 2014 до May 22, 2019 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1-5 of 142 Статистика

Говор на омраза поради сексуална ориентација и родов идентитет 0 Верифицирано

11:21 May 22, 2019

На ден 20.05.(Понеделник) на прес конференција беше најавено оддржување на Првата Парада на гордоста во Скопје на 29ти јуни. Сител телевизија... Повеќе информации » « помалку

Скопје

"Добар педер мртов педер"-Говор на омраза поради сексуална ориентација и родов идентитет 0 Верифицирано

20:25 May 20, 2019

На ден 20.05.2019 година (Понеделник) забележан е говор на омраза поради сексуална ориентација и родов идентитет на Фејсбук страната на медиумот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Фејв ако сакаш да тепаме педери на 29-ти во Скопје 0 Верифицирано

09:19 May 20, 2019

На ден 20.05.2019-та година, во 09:19 часот, е нотиран говор на омраза поради различна сексуална ориентација и родов идентитет, објавено на... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Уште педерските бракови да се легализираат и се да тргне во обратен правец 0 Верифицирано

20:25 May 04, 2019

На ден 04.05.2019-та година, во 20:25 часот, регистиран е говор на омраза поради различна сексуална ориентација и родов идентитет, објавено... Повеќе информации » « помалку

Скопје

1-5 of 142 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
494 0.26 90.49%