Приказ на пријави од May 05, 2013 до Jul 16, 2021 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1-5 of 430 Статистика

Говор на омраза на твитер во однос на тоа кој е наголем штетник на РСМ. 0 Верифицирано

18:19 Jun 20, 2021

Говор на омраза на твитер во однос на тоа кој е наголем штетник на РСМ, користејќи говор на омраза поради етничка припадност („шиптари“)... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Говор на омраза во однос на скопската парада на гордоста. 0 Верифицирано

12:57 Jun 14, 2021

Говор на омраза во однос на скопската парада на гордоста, каде се забележува говор на омраза и поради политичка определба, но и поради сексуална... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Коментари со говор на омраза во однос на објавена вест од настан на штипскиот градоначалник– Штип 0 Верифицирано

14:15 May 20, 2021

На фејсбук профилот на „Faktor.mk“ е објавена вест за настан – посета на пошарникарската станица во Штип од страна на штипскиот... Повеќе информации » « помалку

Штип

говор на омраза по основ на партиска припадност. 0 Верифицирано

10:49 May 07, 2021

02.04. 2021: Од страна на порталот АПЛА, беше споделена вест во врска со посетата на Министерот за транспорт и врски, на која даде изјава за... Повеќе информации » « помалку

Битола

1-5 of 430 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1689 0.56 96.27%