Приказ на пријави од Feb 16, 2014 до Oct 29, 2019 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
271-275 of 287 Статистика

Говор на омраза на спортски натпревар во Гостивар 0 Неверифицирани

13:31 May 19, 2014

Навивачите на Приштина викендов истакнаа транспарент со порака „Молитва за Босна, смрт за Србија", а слична порака имало и во Гостивар. Повеќе информации » « помалку

Гостивар

Говор на омраза 0 Верифицирано

12:14 May 15, 2014

Како што предходно наведов , оваа недела забележав говор на омраза на два графити низ градот.Поконкретно на едниот од нив беа прикажани два... Повеќе информации » « помалку

Охрид

Оштетени табли на пат во струшко 0 Верифицирано

12:07 May 15, 2014

На неколку табли во струшко, кои го покажуваат патот кон околните места, пречкртани се македонските верзии на имињата на селата, а додадена... Повеќе информации » « помалку

Struga, Macedonia (FYROM)

Говор на омраза 0 Верифицирано

11:46 May 12, 2014

Говор на омраза во Струга имаше во јавниот простор односно пред влезот во неколку македонски села.Прешкртани се македонските имиња на селата... Повеќе информации » « помалку

Struga, Macedonia (FYROM)

Говор на омраза на етничка и политичка основа 0 Верифицирано

13:59 Apr 18, 2014

Говор на омраза може да се забележи на еден профил на социјалната мрежа Фејсбук, која иако е неофицијален профил, со истиот раководи лице кое... Повеќе информации » « помалку

Фејсбук

271-275 of 287 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
605 0.29 91.74%