Приказ на пријави од Feb 16, 2014 до Oct 29, 2019 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
11-15 of 287 Статистика

Штета да си квалитетен обвинител, а да ти дише шиптар со пиштол во врат 0 Верифицирано

06:49 Sep 05, 2019

На ден 05.09.2019-та година, во 06:49 часот, регистрирано е говор на омраза поради различна етничка припадност, објавен од твитер профилот @svoja_na_svoeto.... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Говор на омраза поради етничка припадност 0 Верифицирано

13:03 Sep 03, 2019

На ден 31.08. (Сабота) 2019 година, во Скопје Карпош на адреса : Гиго Михајловски '' е забележено на зид на улица напишан графит... Повеќе информации » « помалку

Скопје позади Симпо на улица Партизанска

Говор на омраза поради етничка припадност 0 Верифицирано

13:47 Sep 02, 2019

На ден 26.08.(Понеделник)2019 година, порталот за известување вести '' инфомакс'' објави вест за новиот министер од ДУИ... Повеќе информации » « помалку

Скопје

''ГНИДИВЕ ИЗРОДИВЕ , СТОКА КОМУНИСТИЧКА '' 0 Верифицирано

14:45 Aug 05, 2019

На ден 03.08. (Сабота)2019 година, на социјален медиум - фејсбук објави вест за настаните одржани на Мечкин камен. '' ВИДЕО : Дали... Повеќе информации » « помалку

Скопје

"АЛБАНЦИТЕ СЕ МЕШАНО ДИВО АРАБСКО ПЛЕМЕ" 0 Верифицирано

10:55 Jul 31, 2019

На ден 31.07.2019 година (Среда) забележан е говор на омраза поради етничка припадност на Фејсбук фан страната на интернет порталот "Инфомакс.мк"... Повеќе информации » « помалку

Скопје

11-15 of 287 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
605 0.29 91.74%