Приказ на пријави од Feb 16, 2014 до Oct 29, 2019 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
6-10 of 287 Статистика

Дали сте свесни какви срања им дозволуваме на шиптарите? 0 Верифицирано

12:54 Sep 16, 2019

На ден 16.09.2019-та година, во 12:54 часот е нотиран говор на омраза поради различна етничка припадност, објавен од твитер профилот @MadEptenLud.... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Тоа не се Албанци, тоа се смрдливи шиптари 0 Верифицирано

09:01 Sep 16, 2019

На ден 16.09.2019-та година, во 09:01 часот е нотиран говор на омраза поради различна етничка припадност, објавен како коментар од твитер профилот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Што размислува шиптар во зоолошка? 0 Верифицирано

03:52 Sep 13, 2019

На ден 13.09.2019-та година, во 03:52 часот е нотиран говор на омраза поради различна етничка припадност, објавено од твитер профилот @GlupaFinta.... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Жбогар е шиптарски зет – полека во сите институции ќе ставаат шиптари 0 Верифицирано

12:29 Sep 12, 2019

На ден 12.09.2019-та година, во 12:29 часот, регистрирано е говор на омраза поради различна етничка припадност, објавен како коментар од @Сеирџијата,... Повеќе информации » « помалку

Скопје

"ПЛЕМЕТО ДА ВИ ИЗГОРЕ ЦЕЛО ВАШЕ ТАТАРСКО !" 0 Верифицирано

09:59 Sep 05, 2019

На ден 05.09.2019 година (Четврток) забележан е говор на омраза поради етничка припадност и говор на омраза поради пол и род на објава во Фејсбук... Повеќе информации » « помалку

Скопје

6-10 of 287 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
605 0.29 91.74%