Приказ на пријави од Feb 16, 2014 до Jan 18, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1-5 of 167 Статистика

Говор на омраза врз етничка припадност 0 Верифицирано

17:12 Jan 18, 2018

Графит со говор на омраза забележан во Битола врз основ на етничка припадност, испишан непосредно по објавувањето на новиот закон за употреба... Повеќе информации » « помалку

Bitola, Macedonia (FYROM)

Расистички говор на омраза 0 Верифицирано

13:43 Jan 08, 2018

Говор на омраза на отворена страна на социјалната мрежа фејбук, каде што се ширени експлицитни примери на говор на омраза врз етничка припадност... Повеќе информации » « помалку

Skopje, Macedonia (FYROM)

Anonimna prijava 0 Неверифицирани

13:54 Dec 11, 2017

Liceto direktno povikuva na omraza i gi zakanuva dvete drzavi Amerika i Izrael, deka kje gi snema od mapa, so direktni opasni zakani so emotivno... Повеќе информации » « помалку

Studenicani, R. Makedonija

Говор на омраза во објавена статија на веб портал 0 Верифицирано

13:55 Oct 02, 2017

Говор на омраза се содржи во целиот текст, нарекувајќи ги бегалците опасни, непредвидливи, насилни и преносители на болести, меѓу кои Сида и... Повеќе информации » « помалку

Skopje, Macedonia (FYROM)

Говор на омраза кон мигрантите 0 Верифицирано

01:53 Sep 07, 2017

Во коментари под објавата се забележува говор на омраза во кој мигрантите се поистоветуваат со терористи и се повикува да се спречи нивното... Повеќе информации » « помалку

Skopje, Macedonia (FYROM)

1-5 of 167 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
318 0.22 89.94%