Приказ на пријави од Feb 16, 2014 до Jul 31, 2019 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1-5 of 45 Статистика

'' Се повеќе џандари и шиптари се педери '' 0 Верифицирано

19:30 Jul 17, 2019

На ден 08.07 (Понеделник) 2019 година,на фејсбук на профил Добро утро Македонци е напишана објава со говор на омраза по повеќе категории : поради... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Говор на омраза поради етничка припадност 0 Верифицирано

21:07 Jun 23, 2019

На ден 23.06.(Недела)2019 година, порталот за известување вести Novatv Web на нивниот фејсбук профил објавуваат вест за изјавата на премиерот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

"Хомосексуалноста е самоуништување!"-Говор на омраза поради сексуална ориентација и родов идентитет 0 Верифицирано

21:41 Jun 07, 2019

На ден 07.06.2019 (Петок), забележан е говор на омраза поради сексуална ориентација и родов идентитет како и говор на омраза поради пол и род... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Говор на омраза кон пејачката Тамара Тодевска – сокриј се курво шиптарска 0 Верифицирано

00:03 Jun 03, 2019

На ден 02.06.2019-та година, во 00:03 часот, регистрирано е говор на омраза поради различна етничка припадност/пол и род, објавено како коментар... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Говор на омраза поради сексуална ориентација и родов идентитет 0 Верифицирано

11:21 May 22, 2019

На ден 20.05.(Понеделник) на прес конференција беше најавено оддржување на Првата Парада на гордоста во Скопје на 29ти јуни. Сител телевизија... Повеќе информации » « помалку

Скопје

1-5 of 45 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
572 0.28 91.26%