Приказ на пријави од Feb 16, 2014 до Jan 02, 2019 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1-5 of 14 Статистика

Говор на омраза кон бегалците 0 Верифицирано

11:09 Jun 12, 2018

Говор на омраза на социјалната мрежа фејсбук насочен кон бегалците од страна на универзитетска професорка Тања Каракамишева. Во напишаниот говор... Повеќе информации » « помалку

Skopje, Macedonia (FYROM)

Говор на омраза кон бегалците 0 Верифицирано

13:32 May 12, 2018

Корисник на социјалната мрежа Фејсбук, ја поставува сликата во коментар на неколку објави поврзани со бегалците, каде што бегалците ги споредува... Повеќе информации » « помалку

Skopje, Macedonia (FYROM)

Говор на омраза кон бегалците 0 Верифицирано

11:27 May 12, 2018

Говор на омраза во вид на слика која ги споредува бегалците со кучиња на навредлив начин со кој ги омаловажува, навредува и шири невистини и... Повеќе информации » « помалку

Skopje, Macedonia (FYROM)

Кукасти крстови на споменик во Прилеп 0 Верифицирано

13:03 Feb 05, 2018

Во текот на ноќта помеѓу 17 и 18 јануари 2018 година непознати сторители нацртале кукести крстови на споменикот на Крале Марко во центарот на... Повеќе информации » « помалку

Прилеп

Расистички говор на омраза 0 Верифицирано

13:43 Jan 08, 2018

Говор на омраза на отворена страна на социјалната мрежа фејбук, каде што се ширени експлицитни примери на говор на омраза врз етничка припадност... Повеќе информации » « помалку

Skopje, Macedonia (FYROM)

1-5 of 14 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
396 0.22 88.13%