Приказ на пријави од Feb 16, 2014 до Oct 29, 2019 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1-5 of 216 Статистика

Политичарите се педери, барем комуњарите 0 Верифицирано

09:31 Sep 29, 2019

На ден 29.09.2019-та година, во 09:31 часот е нотиран говор на омраза поради различна сексуална ориентација/политичка припадност, објавен од... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Сиот талог од курви и педери не вреди колку еден единствен ден во животот 0 Верифицирано

04:25 Sep 24, 2019

На ден 24.09.2019-та година, во 04:25 часот е нотиран говор на омраза поради различна сексуална ориентација и родов идентитет/пол и род, објавен... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Кур од педери не можеш да дигнеш 0 Верифицирано

14:08 Sep 11, 2019

На ден 11.09.2019-та година, во 14:08 часот е нотиран говор на омраза поради различна сексуална ориентација и родов идентитет, објавено од твитер... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Во Европа не се бараат вредности туку педери и параноични феминистки 0 Верифицирано

07:57 Sep 11, 2019

На ден 11.09.2019-та година, во 07:57 часот е нотиран говор на омраза поради различна сексуална ориентација и родов идентитет/пол и род, објавено... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Како е можно скриени педери да фураат во околина со девојки? 0 Верифицирано

13:46 Sep 09, 2019

На ден 09.09.2019-та година, во 13:46 часот е нотиран говор на омраза поради различна сексуална ориентација и родов идентитет, објавен од твитер... Повеќе информации » « помалку

Скопје

1-5 of 216 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
605 0.29 91.74%