Приказ на пријави од Feb 16, 2014 до Sep 13, 2019 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1-5 of 166 Статистика

"Стари педери и предавници на Македонскиот Народ треба први да се стрелаат,бесат..." 0 Верифицирано

10:11 Sep 08, 2019

На 06.09.2019 година (Петок) забележан е говор на омраза поради сексуална ориентација и родов идентитет како и говор на омраза поради политичка... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Не сум диктатор – педер сум! 0 Верифицирано

11:27 Sep 06, 2019

На ден 06.09.2019-та година, во 11:27 часот е нотиран говор на омраза поради различна политика припадност/сексуална ориентација и родов идентитет,... Повеќе информации » « помалку

Скопје

'' А1 TERORISTICKA GRUPA '' '' SDS'' '' PEDER ZA DIREKTOR '' 0 Верифицирано

13:40 Sep 02, 2019

На ден 19.08 (Понеделник) 2019 година, порталот за известување вести ''infomax'' објавуваат вест за повторно отварање на... Повеќе информации » « помалку

Скопје

"Ова предавничко копиле треба под хитно на кол да го наденат" 0 Верифицирано

16:42 Aug 25, 2019

На ден 25.08.2019 година (Недела) забележан е говор на омраза поради политичка припадност и говор на омраза поради пол и род на објава на Фејсбук... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Верувавте дека правда и слобода ќе ви донесат муртински опиноци и педери 0 Верифицирано

09:52 Aug 24, 2019

На ден 24.08.2019-та година, во 09:52 часот, регистрирано е говор на омраза поради политичка припадност/различна сексуална ориентација и родов... Повеќе информации » « помалку

Скопје

1-5 of 166 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
593 0.29 91.57%