Приказ на пријави од May 05, 2013 до Jul 29, 2020 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1-5 of 497 Статистика

Македонци разбудете се ни го запалија знамето проклетите шиптари 0 Верифицирано

19:33 Jul 27, 2020

На ден 27.07.2020-та година, во 19:33 часот, нотиран е говор на омраза поради етничка припадност, објавен од твитер профилот @NMnogu. Во твитот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Шиптарски у илирида 0 Верифицирано

19:28 Jul 27, 2020

На фејбсук фан страната на Унија на млади сили ВМРО ДПМНЕ Тетово, партиските активисти имаат објавено слика каде се собрани од некои партиски... Повеќе информации » « помалку

Тетово

Загина Вардар 0 Верифицирано

00:56 Jul 27, 2020

На социјална мрежа #ТикТок од страна на betimmrr е објавено видео со навивачка песна која пропагира нетрпеливот помеѓу навивачите каде што... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Смрт на шиптарите 0 Верифицирано

00:44 Jul 27, 2020

На социјалната мрежа #ТикТок од страна на qendrim_aliualxk е објавено видео како се пали македонско знаме и се лоцирани коментари со говор на... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Цигани невоспитани педерчиња ДАЈ БОЖЕН корона да фатите и господ да ве казни 0 Верифицирано

23:08 Jul 26, 2020

На социјална апликација #ТикТок е објавено видео од профилот _beniblanco е прикачено видео како малолетни деца од улица се бајнат во градската... Повеќе информации » « помалку

Скопје

1-5 of 497 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
992 0.37 94.46%