Приказ на пријави од May 05, 2013 до Oct 22, 2020 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1-5 of 1226 Статистика

Само како педери можие во ЕУ 0 Верифицирано

11:40 Oct 22, 2020

Нотиран е говор на омраза на социјалната мрежа твитер. Твитер профилот Итриот (@itriot_mudrec) кој споделувајќи твит на друго лице со очигледна... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Време е за наплата! 0 Верифицирано

10:42 Oct 20, 2020

Нотиран е говор на омраза на социјалната мрежа твитер од страна на твитер профилот @nemanazad (@nemanazad1), кој во свој твит, објавувајќи слика... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Прашај кој било шиптар за короната ќе ти каже дека тоа е политика 0 Верифицирано

09:42 Oct 18, 2020

На ден 18.10.2020-та година, во 09:42 часот е забележан говор на омраза поради етничка припадност, објавен од твитер профилот @Mandza123. Во... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Одамна се преку 1000 само што шиптарите се кријат 0 Верифицирано

06:51 Oct 18, 2020

На ден 18.10.2020-та година, во 06:51 часот е нотиран говор на омраза поради етничка припадност, напишан од твитер профилот @Mandza123. Во твитот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Говор на омраза на етничка и политичка основа 0 Верифицирано

22:45 Oct 17, 2020

Порталот и фејсбук странатa Фокус објавилa вест на стои и фотографија Никола Димитров (заменик премиер задолжен за европски Прашања) со наслов:... Повеќе информации » « помалку

Скопје

1-5 of 1226 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1226 0.45 95.43%