Приказ на пријави од Feb 16, 2014 до Nov 27, 2019 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1-5 of 609 Статистика

Пријава за говор на омраза насочена кон Нина Ангеловска-министерка 0 Верифицирано

14:38 Nov 27, 2019

На 21.11.2019 година, Министерката по финансии, Нина Ангеловска гостуваше во емисија на Телевизија 24. Ова интервју беше споделено на интернет.... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Повик на колективно убиство со палење и на најгнасен можен начин, на припадниците на ПОА 0 Верифицирано

08:05 Nov 21, 2019

На ФБ страната на Соборно Православие - анализи, во коментар на пост со кој се укажува на примени закани од профилот Slavco Mitev , објавен... Повеќе информации » « помалку

На социјалната мрежа Фејсбук, на страната Соборно Православие - Анализи

Коментар на пост на ЛГБТИ Центарот за поддршка 0 Верифицирано

14:52 Nov 07, 2019

На 07.11.2019 година на постот споделен од страната на ЛГБТИ Центарот за поддршка (Јавен повик за предлог проекти за ЛГБТИ заедницата) од страна... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Само шиптар и семафор работат во недела 0 Верифицирано

07:26 Oct 29, 2019

На ден 29.09.2019-та година, во 07:26 часот, регистриран е говор на омраза поради различна етничка припадност, објавен од твитер профилот @shilikurant.... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Авандарден исламист може да ебе и 9 годишни момчиња 0 Верифицирано

01:54 Oct 27, 2019

На ден 27.09.2019-та година, во 01:54 часот, регистрирано е говор на омраза поради религија и религиско уверување, објавен на твитер профилот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

1-5 of 609 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
609 0.29 91.79%